BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

Ölümün ve yeniden doğuşun simgesi “mavi kelebekler”

28 kez görüntülendi

11 Temmuz Müslüman BOŞNAK Soykırımı’nın en YOĞUN ve CANİCE yapıldığı tarih. 23 yıl önce Avrupa’nın tam ortasında yaşanan MÜSLÜMAN BOŞNAK Soykırımı. İkiyüzlü Avrupa’nın, atılan insan hakları nutuklarının ve demokrasi söylemlerinin yalanlarla dolu içeriğini gözler önüne serdiği yerdir BOSNA(SREBRENICA). 312.000 kişiyi katlettiler. Akıl almayacak insanlık dışı yöntemlerle kırdılar insanları ve insanlığı BOSNA’da. Ya SREBRENICA? En az 8372 masum savunmasız silahsız İNSAN; 1 değil 100 değil 1000 değil tam 8372!… 1’den başlayıp saymaya kalkacak olsa yorulur ve bırakır insan ama insan olmayanlar İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI sonrasında yaşanan bu büyük soykırım, Birleşmiş Milletler’in, Avrupa’nın hatta dünyanın gözleri önünde yapılıyor, onlar ise film izler gibi izliyor. Bazıları ise (RUSYA, HOLLANDA, AMERİKA) gayriresmi ortaklık ediyorlardı. Birleşmiş Milletler’in bölge halkını silahsızlandırması ve bölgenin güvenli bölge olarak ilan edilmesiyle RATKO MLADİÇ’in, komutasındaki katillerle birlikte elini kolunu sallayarak şehre girmesiyle gerçekleşmiştir SOYKIRIM. 8372 sayısı aslında Srebrenica’da bulunan nüfus oranına göre belki de canavarcasına işlenen soykırım. Sayı olarak az geliyor çünkü oradaki insan nüfusu o an 60.000 idi. Aradan yıllar geçti lakin acılar hala aynı tazelikte, hala kayıplar bulunamamakta, toplu mezarlar gün yüzüne çıkarılmayı bekliyor. Daha birkaç gün önce yeni bir toplu mezar yeri tespit edildi ve gerekli çalışmalar başladı ama mezarın etrafı mayın döşendiği için kazıya başlama imkanı olmadı. Müslüman Boşnaklara, kadın erkek demeden işkence edilmiş, erkekler acımasız yöntemlerle katledilmiş, kadınların çoğuna tecavüz edilmiş ve Sırp çocukların doğması sağlanmıştır. Bu soykırımda çocuklar ve yaşlılar da kurtulamamıştır. Peki uygarlık, insanlık, Avrupa, dünya bunun karşısında ne yaptı? Sessiz sedasız sadece seyrederek ellerini Müslüman Boşnak kanına bulamıştır. Soykırımı yaşayan Boşnaklar soykırım son bulduktan sonra bunu resmiyete kavuşturulması için Birleşmiş Milletler’e başvurduğunda ellerinde kanıt olarak gösterebilecekleri hiçbir şey yoktu. Çünkü Sırplar mezarlar bulunmasın diye çok derine(geçen en son bulunan mezarın derinliği 16 m) iyi bir şekilde masum insanların cesetlerini gizlemişlerdi. Bu yüzden bu başvuru BM tarafından reddedildi. Bu mezarları ortaya çıkaracak olan çok başka bir mucize olmalıydı ve ALLAH(CC) O mucizeyi bir kelebek vasıtasıyla gönderdi.

Ölüm çiçekleri ve mavi kelebekler

Uydu fotoğraflarının bile işe yaramadığı bir anda ortaya çıkan mavi kelebekler. Mavi kelebeklerin sayısındaki artış uzmanların dikkatini çekmiş ve incelemeler yapılmaya başlanmıştı. Mavi kelebeklerin yoğun görüldüğü yerlerde bitki örtüsünde ilginç bir zenginleşme vardı. Nedenini araştırırken korkunç gerçekle karşılaştılar. O bölgeler toplu mezarlardı. Gömülen bedenler toprağa karıştıkça toprağın besleyiciliği artmıştı. Topraktaki mineral ve protein zenginliği LAVANİA’ların fışkırmasına sebep olmuştu. Bu çiçeğin özü ile beslenen mavi kelebeklerin sayılarının artması ve belli bölgelerde yoğunluk kazanması bu yüzdendi… Bu sayede 300 toplu mezar bulundu ve bununla birlikte Boşnaklar Avrupa’da gerçekleşen soykırımı dünyaya kabul ettirebildi.

Zalimler için yaşasın cehennem

Peki bunca şeyi anlatmamızdaki gaye ne? Ne yapılmalı bundan böyle? Başkaları ne yaptı?

Amacımız şu; bu soykırım sadece Srebrenica’da yapılmadı bütün Bosna’da yapıldı ve kesinlikle SIRBİSTAN, KARADAĞ ve HIRVATİSTAN’ın soykırımı tanıması ve gereğini yapmaları gerekmektedir. Bize önce ne yapıldı, hep unutturulmaya çalışıldı, bizler ise asla unutmadık. Ya içimizdeki İrlandalılar; bunlardan biri olan İBRAN MUSTAFİÇ (tıpkı FİKRET ABDİÇ gibi hain İbran) soykırımın kurbanları için yapılan anma törenlerine katılmıyor ama Srebrenica ve Bratunac civarında öldürülen 69 Sırp için çetniklerin düzenlediği törene katılıyor. Tabi bu hain aynı zamanda efsane komutan NASER ORİÇ ile ilgili açılan savaş suçları mahkemesinde yalancı şahitlik yapmıştı. Yine uzun zamandır dillendirilen Bosna’da vahhabilik de bu tip kişilerin ortalığı karıştırma ve savaşın kazanılmasında büyük rol oynayan mücahitlerden intikam alma duygusu yatmaktadır. Rahmetli Alija “mücahitler bizim namusumuzdur sahip çıkmak zorundayız” derken Hamza adlı bir mücahidin şu anısı beni derinden etkilemekte. Hiç unutamadığı anı “14 yaşlarında bir Boşnak çocuk bizimle beraber savaşa katıldı, vuruldu önce biz geriye taşıdık. Bir şeyler söylüyordu Boşnakçam iyi değildi o zamanlarda. Arkadaşıma sordum ne diyor diye. Gözleri bizim göremediğimiz bir alemde şehitlerle konuşuyormuş, siz ölmediniz mi diye soruyormuş boşluğa bakıp. Yani el kadar çocuk şehit oldu gözlerimizin önünde, hem de şehitler karşıladı onu. Küçücük sabi tekbir getire getire şehit oldu. Bosna gerçek ilamın haricinde hiçbir şeyi kabul etmeyecektir bundan eminim, zira çok temiz ve necip bir millet olan Boşnaklar sadece hayatını idame ettirme ve dini ayakta tutmak için 312.000 şehit verdi. Peki bizim yapmamız gerekenler ne? Rahmetli ALİJA’nın dediği gibi “savaşta çok zulme uğradınız katillerinizi affedip etmemek size kalmış ama siz yapılan SOYKIRIMI asla unutmayın. Çünkü unutulan SOYKIRIM tekrarlanır.”

Sarajevo Üniversitesi’nde soykırımı araştırma bölümü açıldığını duymak da ayrı bir güzellik olmuştur şahsım ve milletim adına. Srebrenica annelerinin ellerinden hasretle öpüyor ve sembol olan annemiz HATIDZA MEHMEDOVİÇ’e bütün Müslüman Boşnak şehitlerine ALLAH’dan rahmet diliyorum ve bunları ŞEHİTLERİMİZE yaşatanlar için YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM diyorum.

Srebrenica ve Bosna’da yapılan soykırımı UNUTMA UNUTTURMA!….

Erol Sevim
Erol Sevimerol@sancakliinsaat.com.tr