BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

Bugün günlerden yine acı!…

24 kez görüntülendi

Büyük Kürdistan’ın kurulmasına engel zayıf bedeniyle bir kadın ve küçücük bedeniyle bir bebek.

Nurcan Karakaya, Mustafa Bedirhan Karakaya. Şehitlerimiz sanki son veda için gitmişlerdi babalarının yanına, “onu son defa görüp ziyaret edelim sonra sonsuzluğun sonuna doğru yola çıkalım” dediler. Evet mazlumların ve Allah yolunda öldürülenlerin yeri ve yolu belliydi. Sakın Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin! Onlar rablerinin katında hayattadır ve rızıklandırılırlar ama siz bilmezsiniz. Ya onları canavarca katledenler? Sahi kurabildi mi Kürdistan’ı? Bebek katili olarak mı Kürtlerin hakkını savundular? Küçücük bir yavrunun hayat suyunu keserek mi hayat verdiler güya Kürdistan’a?

Ah Türkiyem ah! Ah Müslümanlar ahhhhhhh.

Biz aynı senaryoyu Bosna’da 11 yaşındaki Jasna Filipoviç’e yapılanlardan da biliyoruz. Ne farkınız kaldı o zalim Sırp çetniklerden? O insan bozması canavarlardan neyiniz eksik kaldı ki onlar da ellerini masum sivil savunmasız çocukların, ihtiyarların ve kadınların kanlarıyla kirlettiler. Ve tam 26 yıl sonra siz de aynısını yaptınız. Bizim ölülerimiz şehit, sizinki leş olacak ve Mahkeme-i Kübra’da görüşeceğiz. Vakur bir baba ağzından asaletle dökülen “vatan sağolsun, vatan için iki can verdik” sözleri… Acısı dağları yerinden oynatacak kadar büyük ama “vatan sevgisi imandandır” demiş öncümüz peygamber efendimiz (S.A.S.).

Yanisi şu; Müslüman aleminin yaşadığı senaryo hep aynı ama bizler savaşta dahi adil olduk insan kaldık ve öyle de olacak. Ama silkinip kendimize gelmenin, tek olmamızın zamanı gelmedi mi? Daha kaç yitecek, neler vereceğiz artık bunlara? Bunca zulme uğrayana Müslümanın acısının dinmesinin yolu bir olmak, tek olmak ve aynı dava etrafında toplanmaktan geçmektedir. Herkes üzerine düşeni yapmakla mükelleftir.

Erol Sevim
Erol Sevimerol@sancakliinsaat.com.tr