BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

DİNO MERLİN İSTANBUL’U SALLADI

28 kez görüntülendi

Boşnak müziğinin yaşayan efsanelerinden Dino Merlin, mayıs ayında İstanbul’da verdiği konserle hayranlarının gönlünü bir kez daha fethetti. 3 Mayıs günü “2. Zorlu PSM Caz Festivali” kapsamında sahne alan Merlin, performansıyla yine muhteşemdi.

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konser, Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 3 saat sahnede kalan Merlin, aralarında “Deset mladza”, “Nedostajeş”, “Sve je laz”, “Skoljka”, “Superman” ve “Kad si rekla da me volis”in bulunduğu birçok eser seslendirdi.

İstanbul’daki Boşnak mahallelerinden de yoğun katılımın olduğu konserde, Merlin’in şarkılarına izleyiciler de eşlik etti, yüzlerce kişi neredeyse hiç oturmadı.

Merlin, sahnede yaptığı konuşmada, konsere yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şarkılarıma eşlik ettiğiniz için çok teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Konserde sanatçıya vokalde Ajsela Zoronjic ve 6 kişilik orkestra ile DJ Mahir Beathouse eşlik ederken, seyirciler arasında ünlü isimler de vardı. Beşiktaş’ın Hırvat stoperi Domagoj Vida ve Balkan şarkılarının başarılı yorumcusu Suzan Kardeş efsane sanatçıyı dinlemek için oradaydı.