BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

SEFAKÖYLÜ BOŞNAKLARIN FİNALİ NEFES KESTİ

281 kez görüntülendi

İstanbul Sefaköy’deki iki Boşnak derneğinden biri olan Çağdaş Balkan Türkleri Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği, gençleri düzenlediği halı saha turnuvasında bir araya getirdi.

Yönetim kurulu üyesi Cevat Atabey’in organize ettiği turnuvaya 10’ar kişiden oluşan kadrolarıyla 4 takım katıldı. Turnuva temmuz ayında yapılmasına rağmen hem sporcu hem de seyirci bakımından oldukça ilgi gördü.

28-29 Temmuz tarihlerindeki müsabakaların ilk gününde rakiplerini mağlup eden iki takım finale yükselme başarısı gösterdi. 29 Temmuz Pazar günü Sefaköy Fevzi Çakmak Sahası’nda saat 21.00’deki final öncesi iki takım oyuncuları birlikte fotoğraf çektirdi. Dernek başkanı İzzet Balkan ve Başkan Vekili Rafet Balkan’ın yanı sıra çok sayıda Boşnak final maçını izlemek için yerini aldı.

Beyaz takım ve mavi takım olarak adlandırılan ekipler kıran kırana bir mücadeleye ortaya koydular. Maçta tüm sertlik topa olurken, hiçbir gerginlik yaşanmadı. Rakibine göre daha tecrübeli isimlerden oluşan beyaz takım ilk yarıda üstünlüğü ele aldı. Genç oyunculardan kurulu mavi takıma karşı bol pozisyon bulan beyaz takım devreye 7-2 önde bitirdi. Mavi takım kalecisi yaptığı kurtarışlarla farkın çok daha büyük olmasını engelledi.

İkinci yarıda farkı kapatmak için bastıran mavi takım, rakibinin yorulmasını da fırsata çevirdi. Üst üste bulduğu gollerle maça ortak olan maviler, kontra ataklardan yediği iki gole engel olamayınca karşılaşma beyaz takımın 9-7 üstünlüğüyle sona erdi. Şampiyon beyaz takımda Hamza Şabotiç, İlhan Atabey ve Ersin Liçina oynadıkları futbolla başarının mimarı olan isimlerdi.

Maç başladığı gibi dostça biterken, Çağdaş Balkan Türkleri Derneği Başkanı İzzet Balkan şampiyonluk kupasını beyaz takımın yıldız ismi Hamza Şabotiç’e verdi. Takımlar ve seyirciler bu güzel etkinliği çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla sonlandırdılar.

Turnuvanın organizatörü ve şampiyon beyaz takımın oyuncusu, dernek yönetici Cevat Atabey, turnuvaya katılan tüm takımlara ve oyunculara teşekkür ederken, dernek olarak uzun zamandır süregelen durgunluğa bir son vermek istediklerini ve bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi. Atabey, İstanbul’daki diğer Boşnak derneklerinin de katılacağı bir turnuvanın çok güzel olacağını ve böyle bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.