BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

GELENEKSEL TURNUVA YİNE COŞKU İÇİNDE YAPILDI

47 kez görüntülendi

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Uyuşturucuya Değil, Spora Bağlan” temalı basketbol turnuvası, Yıldırım Bosna tesislerinde büyük katılıma sahne oldu…

320 sporcunun, spora olan bağlılıkları, azimleri ve kararlıkları ile toplumsal bir yara haline gelen uyuşturucu tehlikesine karşı gösterdikleri duruşla gönüller fethedildi. Kimi oynadığı maçı kazandı, kimi de kaybetti. Ama neticede onlar mutlak kazananlar oldular.

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından artık geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4.’sü düzenlenen “Uyuşturucuya Değil, Spora Bağlan” temalı 3×3 basketbol turnuvası 4-5-6 ve 13 Mayıs tarihlerinde Bayrampaşa’da düzenlendi. Elemeler 4-5 Mayıs tarihlerinde Bayrampaşa ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Park’ında oynanırken, şampiyonları belirleyecek üst tur müsabakaları 6 Mayıs’ta Bayrampaşa Şehir Parkı Amfi Tiyatro’daydı. Ancak müsabakalar sırasında bastıran yağmur, finallerin yarıda kalmasına neden oldu, ertelendi. 13 Mayıs Pazar günü final müsabakaları, elemelerin yapıldığı Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda gerçekleşti.

Bosna Sancak Derneği Gençlik Kolları’nın etkinliğine Bayrampaşa Belediyesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi ve Bayrampaşa Yeşilay Şubesi da destek verdi. 7 ayrı kategoride 78 takım ve 320 sporcunun katılımıyla gerçekleşen etkinliğe sporcu aileleri ve vatandaşlar tarafından yoğun katılım vardı. Müsabakaların gerçekleştiği sırada sporcular ve onların aileleri heyecanlı anlar yaşadı.

Ertelenen finallerin Anneler Günü’ne denk gelmesi sebebiyle Dernek Gençlik Kolları tarafından alanda bulunan kadınlara çiçek hediye edildi. Oldukça çekişmeli geçen müsabakalardan önce her katılımcı sporcuya turnuvaya özel hazırlanan tişörtler hediye edildi. Heyecanın dorukta olduğu maçlarda birbirinden güzel hareketler, bloklar, turnikelerle izleyenler büyük keyif aldı. Ve neticede 14 takım finale yükselme başarısını gösterdi.

Final maçlarından sonra dereceye girenlere ödülleri Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen törenle verildi. Törene Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Atila Aydıner, Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Yeşilay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Aynur Tatlı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi’ni temsilen Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sedat Ziyade, çeşitli spor kulübü hocaları, sporcuların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Bosna Sancak Derneği Gençlik Kolları Başkanı Aygün Şaşmaz’ın açılış konuşmasından sonra Doç. Dr. Sedat Ziyade, sporculardan “Uyuşturucu, sigara vb. tütün ürünleri ve alkol kullanmayacağıma yemin ederim” diye söz aldı.

Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar ise konuşmasında ailelere seslendi. Sancaktar, bu tür organizasyonlara çocuklarının katılımının önemine değindi ve ailelerden destek istedi. Sancaktar konuşmasını, etkinliğe destek verenlere ve düzenleyen Gençlik Kolu’na teşekkür ederek bitirdi.

Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Atilla Aydıner de konuşmasına “Boşnak kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum” diyerek başladı. Aydıner Bayrampaşa’nın sporda Türkiye’nin marka ilçelerinden biri olduğunun altını çizdi, 320 sporcuya ve ailelerine organizasyona katkı sağladıkları için teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından 7 kategoride dereceye giren sporculara madalya, kupa ve takım ödülleri verildi. Etkinliğe katılan gençler daha sonra Boşnak müziğiyle birlikte gönüllerince eğlendi.