BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

BUCA’YA BOŞNAK ADAY ADAYI: SUAT NEZİR

531 kez görüntülendi

Türkiye Boşnaklarının siyasetteki önemli isimlerinden Suat Nezir (Koliç), 31 Mart 2019’da yerel seçimler öncesinde İzmir’in Buca ilçesinde CHP’den belediye başkan aday adayı oldu.

Aday adaylığını sosyal medyada yaptığı açıklama ile duyuran Nezir, başarılı kariyeri ile dikkat çekiyor.

1977 yılında Buca’da doğan Nezir, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Şu anda Anadolu Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir. Uzun yıllar Buca Spor Kulübü’nde futbol oynadı. Suat Nezir siyasi yaşamında dört dönem Buca Belediyesi İmar Komisyonu üyeliği iki dönem İmar Komisyon başkanlığı görevlerinde bulundu. Nezir aynı zamanda Buca Belediyesi Başkan yardımcılığı da yaptı.

Suat Nezir 20 yılı aşkın bir süredir konut imalatı alanında ticari yaşamını aktif olarak Buca da sürdürüyor. Evli ve 3 kız çocuk babası olan Boşnak siyasetçi yaşamına doğup büyüdüğü Buca’da devam ediyor.

BÜYÜK DESTEK

Nezir’in adaylığını duyurmasının ardından kendisine büyük destek geldi. Özellikle hemşerileri daha önceki başarılarını hatırlatarak, Nezir’e tam destek verdi. Boşnak siyasetçi, sivil toplum örgütlerindeki aktifliğiyle de tanınıyor. Nezir, 2 dönem İzmir Bosna Sancak Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı, halihazırda Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu yönetiminde de yer alıyor.