BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

ALİJA İZETBEGOVİÇ NERELERDE ANILACAK?

61 kez görüntülendi

Boşnakların efsane lideri Alija İzetbegoviç, vefatının 15’inci yıl dönümünde Türkiye’de çeşitli etkinliklerle anılacak.

Bağcılar Belediyesi ile Sivas Bosna Sancak Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin birlikte organize ettikleri anma etkinliği, tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da önemli isimleri ağırlayacak. Bosna Hersek’in kahraman komutanlarından, eski Genelkurmay Başkanı Atif Dudakoviç ve Şerif Patkoviç 19 Ekim Cuma akşamı saat 20’de Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir konferans verecek. Etkinliğin moderatörlüğünü Bosna Hersek Eski Savunma Bakanı Sakib Mahmuljin ile Sivas Bosna Sancak Derneği Eski Başkanı ve Boşnak Dünyası Gazetesi Yazarı Erol Sevim yapacak.

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yaşayan Boşnaklar, Bilge Kral’ı 19 Ekim Cuma akşam namazından sonra düzenleyecekleri mevlid ile anacaklar. Karamürsel Merkez Camii’ndeki etkinliği Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Derneği düzenliyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesi Boşnakları ise 19 Ekim Cuma sabahı Alija’nın ruhuna lokma dağıtacak. Turgutlu Bosna Hersek Türkleri Derneği’nin etkinliği Turgutlu Belediyesi önündeki Ortapark’ta saat 10’da başlayacak.