BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

“4 PARTİ İLE AYNI YERDE DURUYORUZ”

39 kez görüntülendi

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında son günlerde İzmir’de tutuklu Rahip Brunson yüzünden gerilen ilişkiler ve son olarak ABD’nin adalet ve içişleri bakanlarımız hakkında yaptırım kararı alması büyük tepkiyle karşılandı. Türkiyeli Boşnaklar da yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmadı. Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar yayınladığı bildiride gelişmeler karşısında tepkisini ortaya koydu.

Sancaktar bildiride şu ifadelere yer verdi:

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin, İzmir’de ev hapsinde tutulan Rahip Brunson’u gerekçe göstererek Türkiye’miz üzerinde uygulamaya çalıştığı baskı politikalarının kabul edilmesi asla mümkün değildir. ABD’nin yaptırım tehditleri ne uluslararası hukuk ne de müttefiklik ilişkileriyle açıklanamayacak kadar vahimdir.

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu ülke bugün de, yarın da bağımsızlığına kastedecek her odağın karşısında yek vücut olmayı başaracaktır.

Biz de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan 4 siyasi parti ile aynı yerde duruyor ve “ABD’nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ‘hayır’ diyoruz.”