BURAYA DİKKAT

KAPTAN CAMİAYI YENİDEN AYAĞA KALDIRDI

100 kez görüntülendi

90’lı yıllarda Süper Lig’de fırtına gibi esen ve şampiyonluk yarışında 3 büyüklere kök söktüren Kocaelispor, eski günlerine dönmek için ayağa kalkıyor. 2 kez Türkiye Kupası’nı kazanan, ülkemizi Avrupa kupalarında başarıyla temsil eden, yetiştirdiği önemli isimlerle Türk futboluna büyük zenginlik katan yeşil siyahlı takım, yaşadığı maddi sıkıntılar ve sonrasında getirilen transfer yasakları nedeniyle amatör liglere kadar düşmüştü.

Şu anda 3. Lig’de mücadele eden Kocaelispor, Boşnak yıldız Saffet Sancaklı’nın kariyerindeki dönüm noktalarından biri. Sancaklı futbolculuk yıllarının en parlak ve başarılı günlerini körfez ekibinde yaşadı, takımın yıllarca kaptanlığını yaptı.

Kulübün bugün içinde bulunduğu duruma en çok üzülen isimlerin başında da şüphesiz o geliyor. Yıllarca formasını giydiği Kocaeli’ye artık milletvekili olarak hizmet eden Saffet Sancaklı, Kocaelispor’un eski günlerine dönmesi için kolları sıvadı.

Sancaklı’nın öncülük ettiği, “Efsane geri dönüyor” projesi kapsamında Kocaeli Valiliği tarafından organize edilecek yardım kampanyası için kentin üst düzey protokolü valilikte bir araya geldi. Proje kapsamında Kocaelispor’a kalıcı sabit gelir sağlamak için kısa süre içerisinde büyük bir yardım kampanyası açılmasına karar verildi. Valilik kontrolünde gerçekleştirilecek kampanyada KSO’ya bağlı sanayi kuruluşları ile KOTO’ya bağlı esnaflardan her ay belli bir ücret talep edilecek. Büyük buluşmada camianın en çok merak ettiği güncel konu transfer tahtasının açılmasıyla ilgili süreçte son durum da masaya yatırılacak. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı açıklamada Ziraat Bankasında bir hesap açıldığında söylerken, “Kocaelispor’un yeniden üst liglerde mücadele etmesi için kampanyanın topluma yayılması gerekiyor” dedi.

Programda son olarak söz alan ve kampanyanın başlamasına öncülük eden Kocaelispor eski kaptanı ve MHP milletvekili Saffet Sancaklı, “Öncelikle bu manzara olağanüstü güzel bir manzara. Kocaelispor’da 1990’ların başında geldim. O zaman bu takım sadece bir futbol takımı değil bir hedef üzerine kitlenmiş bir şehir vardı. Salı günü Kocaelispor Fethiye Caddesi’nde halk günü yapardı. Geçmişte kötü yönetilmiş olabilir ama bunlar geride kaldı. Erken seçim olmasaydı bu kampanyayı daha önce yapma fikri vardı aklımda. Bu kampanya siyasi bir kampanya olmamalıdır. Kimsede burada siyasi rant beklemesin. İnsanların hafta sonu mutlu olduğu bir şehir bekliyorum. Büyük takımlar yeniden buraya gelsinler. Ben sayın Valimle konuştuğumda bunun siyasi bir yönü olmadığını söyledim” diye konuştu.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto 1.Lig