BURAYA DİKKAT

BOSSAN SPOR KULÜBÜ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ

31 kez görüntülendi

İzmir’in göçmen diyarı olarak bilinen semti Çamdibi’nde yaşayan Boşnakların kurduğu BOSSAN Spor Kulübü düzenlediği aşure etkinliğinde önemli isimleri ağırladı.

Kulüp binasındaki buluşmaya CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Atila Sertel, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Gül, sivil toplum örgütü temsilcileri, sporcular, sporcu aileleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda Boşnak katıldı.

BOSSAN Spor’u 2009 yılında kurduklarını belirten Kulüp Başkanı Serdar Bozkurt, “amacımız Çambidi’nde gençlerimizin spor yapabilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamanın yanı sıra profesyonel bir kariyerin yolunu açmak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendimize şiar edindik” diye konuştu.

Basketbol A Takımı’nın geçtiğimiz sezon bölgesel ligde ikinci olarak TB2 Ligi’ne yükseldiğini kaydeden Başkan Bozkurt, “kulüp başkanı olarak ben ve yönetimde bulunan Boşnak arkadaşlarımız Zeki Güler ve Nazım Bal ile kendi imkanlarımızı ortaya koyarak kulübümüzü ayakta tutmaya çalışıyoruz. Belediyelerimizden, İzmir’de ve diğer kentlerde yaşayan Boşnak iş adamlarımızdan BOSSAN’a destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

Etkinliğe katılanlara aşurenin yanında Boşnak börekleri de ikram edildi.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto 1.Lig