BURAYA DİKKAT

“BİR ŞEYLER KATMAK İÇİN DÖNDÜK”

45 kez görüntülendi

Yıldırım Bosna’nın iki yeni transferi Bayram Çoklar (Ramiçeviç) ve Avdil Balkan (Daciç), alt yapısında yetiştikleri ve profesyonel oldukları takımlarına yeniden döndükleri için çok mutlu. İstanbul’un önemli takımlarında forma giyen tecrübeli orta saha oyuncusu Bayram, takımdaki atmosferin çok iyi olduğunu belirterek, “herkes birbirine inanıyor ve sahaya çıktığımız zaman bunu hissediyoruz” diye konuştu. Bayram, Yıldırım Bosna’ya dönmesinin sebeplerini ise “kendi mahallemiz olduğu için, burayı sevdiğimiz ve burada büyüdüğümüz için ve en önemlisi bir şeyler katmak için döndük” sözleriyle ifade etti.

Yeni yönetimin ve teknik direktör Reşat Hot’un bu kararı vermesinde önemli etkisi olduğunu belirten 32 yaşındaki Boşnak yetenek, taraftara da çağrıda bulundu ve “tek isteğimiz bize destek versinler. Olay çıkardıkları zaman bize de zarar vermiş oluyorlar. Ve bunun faturasını bütün camia ödüyor” dedi.

Tecrübeli kaleci Avdil ise, mahallenin gençlerine yıllarca ilgi gösterilmemesinden yakındı. Avdil, “A takıma çıktık, profesyonel olduk ama o yıllara bize gereken ilgi gösterilmedi. Bu mahallenin zaten spora çok yatkın bir potansiyeli vardı. Ama gelen yönetimlerin ve hocaların yüzde 90’ı o yıllarda bizi hep dışladı. Biz de muameleye daha fazla dayanamadık. Dışarı gidince, transfer yapınca bazı şeyleri daha net görüyorsunuz. Büyük ilgi gösteriyorlar ve size değerli olduğunuzu hissettiriyorlar” diye konuştu.

Yıldırım Bosna’ya yeniden döndüğü için mutlu olduğunu belirten başarılı file bekçisi, bunu sebeplerini “camia şampiyonluklara aç, üst ligleri hedefliyor ama bir türlü başaramıyor. Biz de hem bu süreçte mahallemize katkı sağlamak hem de Reşat Hot gibi bir hoca ile çalışmak için geri dönmek istedik. Hocamız sağolsun bize büyük değer veriyor ve ilgi gösteriyor. Yeni yönetim de bu konuda çok özverili, alt yapıya da önem vermeye çalışıyorlar” ifadeleriyle dile getirdi.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Spor Toto Süper Lig
Spor Toto 1.Lig