BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

“KOYUNLAR BİZDEN AKILLI OLMASA GEREK”

60 kez görüntülendi

SDA Sandzaka ve Boşnak Milli Konseyi Genel Başkanı Dr. Sulejman Ugljanin, ortak paydalarda buluşamayan Boşnakları ve Boşnak partilerini sert sözlerle eleştirdi.

Ugljanin Sırp siyasetçilerin Sırbistan’ı tam anlamıyla temsil etmediklerinin altını çizerek “ne Vuçiç, ne Gojkoviç, ne de Brnabiç bizi temsil etmiyorlar. Biz Boşnaklar kazanmak istiyorsak asgari ortak paydalarda buluşmak ve işbirliği yapmak zorundayız” dedi.

“Her kuşun kendi yuvası vardır, ama biz bir kuş sürüsü olabiliriz” diyen Ugljanin, Boşnakların siyasi bölünmüşlüğüne tepki gösterdi. SDA Sandzaka Genel Başkanı, “hiçbir kuş ya da koyun biz Boşnaklardan daha akıllı olmasa gerek. Koyunlar içlerinden birini bir kurdun kapma tehlikesini gördükleri anda bir araya geliyorlar ve ayrılmıyorlar, birlik oluyorlar” diye konuştu.

Sulejman Ugljanin, Sancak Bölgesi’nin statüsünün belirlenmesi için Avrupa Birliği’ne bir kez daha çağrı yaptı ve Voyvodina’yı örnek gösterdi. Ugljanin sözlerini, “biz Sırp halkına saygı duyuyoruz. Güzel bir Sırbistan için çalışıyoruz, Büyük Sırbistan için değil. Bize ait olan haklara kavuştuğumuzda Sırbistan o zaman güzel bir ülke olacak” ifadeleriyle bitirdi.