BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

KIZLARI DİRİ DİRİ YANDI, ANNE AĞIR YARALI

179 kez görüntülendi

Sancak Bölgesi eylül ayının son günlerinde çıkan yangın ile büyük bir acı yaşadı. Novi Pazar’da bir binada tüp patlaması sonucu çıktığı belirtilen yangın, kısa sürede büyüdü ve binanın büyük bir kısmını kapladı. Acı olayda 2 kız kardeş yaşamını yitirirken anneleri ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Novi Pazar merkezindeki Rasim Haliloviç Caddesi’ndeki bir binanın dördüncü katında çıkan yangına önce vatandaşlar müdahale etti. Bu yeterli olmayınca itfaiye ekiplerinin yardımı beklendi. Korkunç olayda Şemsa (25) ve Alisa (33) Mujkoviç feci şekilde can verirken, anneleri Anica Mujkoviç ise ağır yaralandı. Yangında hayatını kaybeden Alisa Mujkoviç’in bir süre önce kocasından ayrıldığı, eski eşinin 2 çocuğunu cumartesi günleri annelerine götürdüğü, ancak o cumartesi günü götürmemesinin çocukların hayatını kurtardığı belirtildi.

Yangından sonra Novi Pazar’da itfaiyenin yetersiz kaldığı ve acil çıkış kapılarını açmadığı iddiaları büyük tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle sosyal medyada büyük öfkeye neden olan olay, şehir sokaklarında da protesto edildi.

Yangın sonrası binanın büyük bölümü kullanılamaz hale gelirken, şehir genelinde mağdur olan aileler için yardım kampanyası başlatıldı.