BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

“SARAYBOSNA’NIN KALBİ” ONA VERİLDİ

28 kez görüntülendi

Saraybosna’da tarihi Ulusal Tiyatro’da geleneksel kırmızı halı geçişiyle başlayan 24. Saraybosna Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan ‘Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu.

Ödülünü, Festival Direktörü Mirsad Purivatra’dan alan Ceylan burada yaptığı konuşmada, ‘Saraybosna’nın Kalbi’ ödülünü almanın büyük bir onur olduğunu belirterek, “Bu ödülü bütün kalbimle kabul ediyorum” dedi. Saraybosna Film Festivali’ne bugüne kadar üç defa katıldığını belirten Ceylan, etkinliğin en beğendiği festivallerden biri olduğunu dile getirdi. Ceylan, Festival Direktörü Mirsad Purivatra’nın sadece iyi bir sinema lezzetine sahip bir insan değil, aynı zamanda gerçekten çok iyi bir kişi olduğunu ifade ederek, “Ödül için çok teşekkür ediyorum. Bunu asla unutmayacağım” diye konuştu.

Festival kapsamında, Ceylan’ın, ‘Ahlat Ağacı’, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’, ‘Kış Uykusu’, ‘Mayıs Sıkıntısı’, ‘Uzak’, ‘İklimler’ ve ‘Kasaba’ fimleri de sinemaseverlerle buluşacak. Dünyanın farklı ülkelerinden onlarca başarılı film, yönetmen ve yapımcıyı bir araya getiren ve 17 Ağustos’a kadar devam edecek festivalde 56 ülkeden 266 film sinemaseverlerle buluşacak.