BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

“ÜRETECEĞİZ, ASLA RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ”

64 kez görüntülendi

Döviz piyasalarında son zamanlarda yaşanan olağanüstü hareketlilik ve Türk Lirası’nın yaşadığı değer kaybı sonrası ortaya çıkan spekülasyonlara Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği yayınladığı bir kamuoyu duyurusuyla tepki gösterdi.

Dernek Başkanı Muhammed Sancaktar imzasıyla yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Türkiye’nin son günlerde yaşadığı ekonomik gelişmeleri ve bunun günlük hayata yansımasını; ülkemizin her ferdi gibi dikkatle takip etmekteyiz.

Özellikle dış güçlerin baskılarının son halkası olarak görülen ekonomik taarruzun; ancak milletçe birlik olabildiğimiz taktirde üstesinden gelebiliriz. Bizim kaderimiz bir, yarınlarımız bir. Bu topraklar sadece üzerinde yaşayanların değil, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya kadar yüz milyonlarca insanın geçmişini ve geleceğini derinden etkilemektedir.

Türkiye’nin böylesine oyunlarla alt edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Herkesin üzerine düşen ülkesine her zamankinden daha fazla sahip çıkması ve taşın altına elini sokmasıdır. Üreteceğiz ve çocuklarımız için çok daha güzel bir dünya inşa edeceğiz.

İnanıyoruz ki birlik ve beraberliğin bu hayatta aşamayacağı engel yoktur. Buna inanmalı, mücadele etmeli ve kenetlenmeliyiz.

Başka Türkiye yok!