BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

RASİM OZAN’I GERİ Mİ GETİRECEKLER?

77 kez görüntülendi

Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” adlı spor programında Boşnaklara ettiği hakaretin ardından gelen tepkiler nedeniyle hem kanaldan hem de köşe yazarı olduğu Sabah Gazetesi’nden kovulan Rasim Ozan Kütahyalı’yı birileri geri getirmek istiyor.

Son günlerde sosyal medyada başlayan “Rasim Ozan’ı geri istiyoruz” propagandaları ve program sunucusu Ertem Şener’e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı ortalığı hareketlendirdi.

2017’nin Kasım ayından bu yana ortalarda görünmeyen Rasim Ozan’ın, reytingleri düşüşte olan Beyaz Futbol programına dönmesi için program ekibinin girişimlerde bulunduğu ve bunu çok istediği, ancak toplumdan gelecek tepkilerden de çekindiği gelen bilgiler arasında.

Rasim Ozan Kütahyalı (ROK), 20 Kasım 2017’deki canlı yayında Boşnaklara yönelik “kusturmalı Boşnak s…su” şeklinde bir ifade kullanmış, bu hakaret karşısında stüdyoda bulunan hiç kimse kendisine tepki göstermemişti. Boşnak derneklerinin, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun girişimleri ve oluşan kamuoyu neticesinde ROK bir gün sonra Beyaz TV’den ve yazarlık yaptığı Sabah Gazetesi’nden kovulmuştu.