BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

İZMİR’DE BALKAN MEDYA ÇALIŞTAYI

35 kez görüntülendi

Balkan Medya Grubu ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen Balkan Medya Çalıştayı’nın açılışı Konak Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen akşam yemeğine Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, Balkanlar’dan gelen konuk gazeteciler, İzmir’deki Balkan dernekleri ile çok sayıda davetli katıldı. Bursa ve İstanbul’un ardından üçüncüsü İzmir’de düzenlenen iki günlük çalıştayda 10 Balkan ülkesinden, 26 televizyon kanalı temsilcisi yer aldı.

Balkan Medya Grubu Başkanı Atilla Baykal, çalıştayın üçüncüsünü İzmir’de yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Baykal, “Bu etkinlikleri ülkemizin daha iyi tanıtılması için yapıyoruz. Balkanlar’da ülkemiz hakkındaki düşünceler değişiyor. Bu çalıştaya katılan gazeteciler kendi ülkesine gittiği zaman ülkemizle ilgili daha iyi programlar yapıyorlar. Balkanlardaki huzuru getirmek için bu çalıştayı başlattığımız gecede, emek verenlere teşekkür ediyorum. Birbirimizi daha iyi tanımak için Türkiye’deki varlığımızı daha iyi anlatmak bizim ana hedefimiz. Önümüzdeki yıl, bu seneki çalışmaların üzerine koyarak, farklı bir şehirde yine birlikte olacağız” dedi.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise böyle bir organizasyonda Balkan ülkelerinden gelen gazetecileri İzmir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Balkanların güzel sesli sanatçısı Gamze Matracı okuduğu Boşnakça, Arnavutça, Makedonca ve Türkçe eserlerle medya temsilcileri tarafından ayakta alkışlandı.

Gecede ayrıca, İzmir’deki Balkan derneklerine bağlı halk oyunları ekipleri gösteriler yaptı.