BURAYA DİKKAT

Astım

Yazarlar

BOŞNAK DEVLET BAŞKANI’NA İSTANBUL’DAN MEKTUP

128 kez görüntülendi

7 Ekim’de yapılan seçimlerde Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeliğine seçilen Şefik Caferoviç’e, Türkiye’nin ilk Boşnak derneğinden tebrik mektubu gönderildi.

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar tarafından Boşnakça kaleme alınan mektupta şu ifadelere yer verildi:

Seçimlerde elde ettiğiniz başarı ve neticesinde cumhurbaşkanlığı konseyinde yer almanızı sevinç ve gururla öğrenmiş bulunuyor; sizi samimi duygularla tebrik ediyoruz.

Bosna Hersek ile Türkiye arasında şimdiye dek süregelen geleneksel dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin katkılarınızla daha da gelişeceğine dair umudumuzu hiç şüphesiz içimizde taşıyoruz.

İstanbul Bayrampaşa’da kurulu bulunan Bosna Sancak Derneğimizin kuruluş amaç ve vizyonu doğrultusunda, Bosna Hersek ile Türkiye’de yaşayan Boşnaklar ve Türk milleti arasında her alanda bir dostluk köprüsü olma vazifesini sizinle birlikte devam ettirmek ve daha da geliştirmek arzusundayız.

Bosnamızın daha güzel bir geleceğe kavuşması için Türkiye’nin her zaman yanınızda olduğunu ve olacağını özellikle belirterek; sizleri en kalbi duygularımızla selamlıyoruz…